Święta z Hamiltonami czyli „Świąt nie będzie” Mateusza Gostyńskiego

Mateusz Gostyński postanowił ogłosić, jakiś czas temu że “Świąt nie będzie”. W swojej nowej książce spotykamy się ponownie ze światem Hamiltonów ociekającym na równi luksusem jak i kolejnymi rodzinno-biznesowymi dramami. Nie wiem jaki macie stosunek do świąt, ale połączenie erotyki i klimatu świątecznego w wydaniu tego Autora nie sposób pominąć. Cykl “Żądze władzy” który mieliście okazję poznać choćby w mojej poprzedniej recenzji “Moralność nie istnieje” rządzi się swoimi prawami – jednym z nich jest “na bogato to za mało”. Jeśli jesteście zmęczeni przesłodkimi romantycznymi historami, albo macie zastój czytelniczy lub recenzencki to ta historia jest dla Was – będzie pikantnie, komicznie, dramatycznie i… sami się przekonajcie. 

„Świąt nie będzie” Mateusz Gostyński wyd. Pascal/LoveBook 2022 zdj. mojego autorstwa

Tym razem fabuła krąży wokół chryzmatycznecznej Grace Hamilton córki potentata z Kaliforni. Ta kobieta to istny demon bożonarodzeniowy. Jak przystało na dziedziczkę bajecznej fortuny przyjęcie biznesowo-wigilijne jest wydarzeniem, na którym mają pojawić się wszyscy najważniejsi ludzie z otoczenia jej rodziny. Część z Was na pewno kojarzy serial Dynastia i diaboliczną, seksowną i inteligentną Fallon Carrington…. zatem Grace jest jej książkową siostrą. Czytelnik od pierwszego akapitu wpada w wir przygotowań, muszę powiedzieć, że doskonale jest opisana przedświąteczna gorączka po pierwszym rozdziale byłam zafascynowana i jednocześnie zmęczona zakupami z główną bohaterką i jej matką Dianą. Nie należę do osób lubiących zakupy więc doskonale rozumiem tortury jakie przeżywała jej rodzicielka tuptając od jednego butiku do drugiego, zwłaszcza że obie wybrały się na tę wyprawę w szpilkach. Dom Hamiltonów zaś na pewno mógłby konkurować z przepychem świątecznym Białego Domu – oślepiające ozdoby i tłum ludzi dekorujących każdy zakamarek posiadłości, najlepsi kucharze, muzyka, DJ i open bar. Strach przyznać się że się nie lubi świąt w tym świecie to zbrodnia. I tak reszta rodzinny, jak mniemam ze strachu przed świąteczna śmiercią postanowiła schodzić Grace z drogi i nie przeszkadzać w urządzaniu tego święta. Same przygotowania zaczęły się już na dwa tygodnie przed.

Nie istnieje, ani nigdy nie istniało na tym świecie nic, co mogłoby zepsuć mój humor przez następne dwa tygodnie.

Mateusz Gostyński „Świąt nie będzie” wyd. Pascal/LoveBook

Zmęczeni? Spokojnie, teraz będzie najlepsze. Podobnie jak u Dickensa pojawiają się duchy, a raczej zmory świąteczne, a szczególnie jeden zapadnie w Wam w pamięć choć na krótko – przystojny i niebezpieczny Dean Jacobs. Dawna miłość i niechciana komplikacja będzie nam towarzyszył przez kolejne karty tej opowieści. Grace, która po wydarzeniach z poprzedniego tomu jest z Natem ani myśli wracać do przeszłości…. ona po prostu chce perfekcyjnych świat. Tymczasem rodzina zajęta swoimi sprawami skutecznie to komplikuje. Morgan Hamilton głowa rodu postanawia uratować firmę, niestety w tym celu stara się zdobyć informacje, które skutecznie mogą zablokować fuzje jego firmy. Przy czym są to informacje pozyskane w sposób niejawny i stanowią wyzwanie dla zapewnienia osobistego bezpieczeństwa jego dzieci. W dodatku pozyskuje je dla niego Kirsten dawna miłość seniora Hamiltona. Michael i Nathaniel pracują dla rodzinnego biznesu w ogóle nieświadomi zakulisowych roszad jake prowadzi ich ojciec. Kulminacja tej zwariowanej historii jest oczywiście w wigilijny wieczór. Głowa rodu postanawia właśnie wtedy przeprowadzić ostateczne negocjacje, Dean Jacobs jako dawna miłość oraz partner w interesach chce jednocześnie zdobyć Grace i skłócić ją z Natem a przy okazji zyskac władzę nad Hamiltonami, Michael zaś marzy aby byc z Laną. Kiedy przyjęcie trwa… resztę musicie przeczytać. Nie zdradzę nic więcej abyście mogli wejść sami w tę świąteczno-erotyczną intrygę. 

Przyznam się, że dobrze się bawiłam czytając tę historię. Mateusz Gostyński potrafi zaintrygować rozśmieszyć i… trzymać w napięciu. W dodatku niektóre wątki będą musiały poczekać na rozwinięcie w kolejnej części która mam nadzieję niebawem się ukaże. “Świąt nie będzie” jest jedną z tych pozycji, która niewątpliwie wyróżnia się, i dobrze… bo to idealna lektura na poświątecznego kaca, szczególnie dla tych którzy jak ja w ten wtorek po świętach idą do pracy. Zaczytajcie się nie będziecie żałować. 

Bardzo dziękuję za egzemplarz Autorowi Mateuszowi Gostyńskiemu oraz Wydawnictwu Pascal – Love Book. 

Tytul: “Swiat nie bedzie”

cykl: Zadze wladzy

tom 2 

Wydawnictwo Pascal Love Book

2022

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s